مدیران برتر خودروسازی در دنیا چه افرادی هستند


هرساله رسانه های بزرگ دنیا از جمله آنهایی که بصورت تخصصی روی ماشین و خودرو کارمی کنند اقدام به معرفی و انتخاب مدیران برترخودروسازی درسطوح مختلف در سراسردنیا می کنند که اینبار نیز درمجله معتبر...

مدیران برتر خودروسازی در دنیا چه افرادی هستند

نوشته :مسیح فرزانه
چاپ شده درمجله ماشین
هرساله رسانه های بزرگ دنیا از جمله آنهایی که بصورت تخصصی روی ماشین و خودرو کارمی کنند اقدام به معرفی و انتخاب مدیران برترخودروسازی درسطوح مختلف در سراسردنیا می کنند که اینبار نیز درمجله معتبر موتورترند با بیش از 50 سال قدمت و تیراژ ماهیانه حدود یک میلیون جلد که درزمره یکی از پرتیراژترین مجلات خودرویی دنیا قرارمی گیرد دست به انتخاب این افراد زده است که دراین مطلب به این چهره های نامی و تاثر گذار که برای سال 2017 انتخاب شده اند 

1.جان دی نیشن –مدیرعامل کادیلاک

وی از مدیران برند کادیلاک است که با تمامی نگاه نو و جالبش در 3 سال پیش کادیلاک را به نمایشگاه نیویورک برد و این تصمیمات نوین او درمدیریت سبب شده تا فروش کادیلاک هم درآمریکا خوب شود و هم دربازارچین رشد یابد.

2.ماتیاس مولر  -مدیرعامل فولکس واگن

پس از مسئله دیزل گیت که برای فولکس واگن رخ داد و بر فروشش هم تاحدودی تاثیرگذاشت ، مولر بعنوان مدیریت جدید به فولکس پیوست و تا سال 2020 با وی قراردادبست تا یکی از طرحهاش که پرداختن بیشتر به خودروهای الکتریکی بود را جامع عمل بپوشاند و تا سال 2025 حدود 80 ماشین الکتریکی با سرمایه گذاری 24 میلیارد دلاری ایجاد کند.البته شرکت فولکس بدلیل همان مسئله دیزل گیت نزدیک به 30 میلیارد دلاربصورت جهانی ضرر پرداخت کرد.

3.راس رودی سولی-مدیربخش مهندسی موتوراسپورت اس آرتی

تیم او و خودش توانست دوج دیمون و دوج چلنجر اس ار تی هلکت با موتور 6.2 لیتری و 8 سیلندرخورجینی را طراحی و جعبه دنده ای آنو اینترکولر آنرا بروزرسانی کند تا موتور این ماشین با خنک شدن از قابلییتهای فنی بالایی برخوردارباشد که دربخش فنی و مهندسی نوآوری بسیار قابل توجه بود.

4.راج ناییر – مدیرعامل آمریکای شمالی فورد

او فرد تاثیرگذاربرای قرارگرفتن فورد جی تی در پروسه تولید بوده است و توانسته درفروش جهانی فورد و البته در بازارآمریکایی شمالی بسیار موثر و خوب عمل کند.

5.توماس اینگن لات – مدیر طراحی ولوو و مدیرعامل پل استار ولوو

او از زمان حضور در ولوو بعنوان مدیرطراحی توانسته سبک طراحی این شرکت را متفاوت و بروز تر کرده و برند پل استار ولوو را مجددا احیاء نموده و به چرخه تولید بازگرداند که هردوقدمی مفید و عالی برای ولوو بوده است .

6.آلفونسو آلبایسا – قائم مقام طراحی نیسان

او که اصلیتی کوبایی دارد جانشین شیرو ناکامورا درنیسان و اینفینتی و داتسون شد و توانسته درمدت حضورش تغییرات بسیار مثبت و شگرفی درطراحیهای این 3 برند هم خانواده ایجاد کرده و استیلی مسابقه ای به ماشینهای اینفینیتی بدهد.

7.رالف ژیلس- مدیر طراحی فیات کرایسلر

طرحهای او برای محصولات فیات-کرایسلر از جمله  مینی ون کودوس ، ماسل کار دوج هلکت ، پیکاپ رنگلر و آلفا رومئو جیولیا بسیار جذاب بوده و در کمپانی توانسته دید و نگاهی تازه ایجاد کرده و با استقبال مواجه شود.

8 . یان کالوم –مدیرطراحی جاگوار

جاگوار که محصولاتی چون شاسی بلندهای جدید و ماشینهای الکتریکی را به مجموعه اش افزوده است توانسته با هدایت یان کالوم معروف کاراکترهای جذابی به ماشینهایش بیافزاید که می توان آنرا درکراس اوور pace مشاهده کرد.همچنین مدلهای الکتریکی جاگوار مثل xe sv و پروژه 8 ازکارهای یان کالوم هستند.

9.توماس دال -  مدیرعامل سوبارو آمریکا

باحضور او درسوبارو آمریکا و طرحهای جدیدش سبب شده تا این شرکت فروش و سود و محبوبیتش رو به افزایش بگذارد که تغییرات در مدل ایمپرزا بسیار جالب توجه بوده است.همچنین وی دربرنامه اش عرضه یک شاسی بلند بزرگ سایز را نیز برای سال آینده قرارداده است.

10 . مایک مانلی – مدیر برند جیپ و رم 

از او بعنوان فردی که وانت بارها و اس یو وی های متعددی را به این گروه اضافه کرده است بعنوان یک مدیرپول سازنام برده می شود و سرجیو مارکیونه بعنوان مدیرعامل کلی این شرکت به او گفته که روی فروش بازار آسیا و اقیانوسیه بیشتر توجه کند. محصولاتی که حاصل کار این مدیرموفق و تیمش هستند چون رنگلر جدید ، رنگلر پیکاپ ، واگونییر جدید ، گرند واگونییر و نسل بعدی وانت رم 150 می باشند.

11 .  کارلوس تاوارز – مدیرهیئت مدیره پژو سیتروئن

پژو سیتروئن که صحبتهایی درخصوص بازگشتش به بازار آمریکا شنیده می شود با کمک تاوارز بعنوان مغزمتفکردر فکر استفاده از پلت فرم مشترک بین 3 برند اپل و واکسال و جی ام برای بازارآمریکا است تا بتواند مقام پژو سیتروئن را بعنوان دومین خودروسازاروپا راحفظ کند.

12. تاکاهیرو هاچیگو – مدیرعامل هوندا

هوندا با مدیریت او وتیمش توانسته روی مدلهای جدید سیویک ، آکورد و CR-V ومدل تایپ آر بسیارخوب عمل کند و حرکت کردن به سمت گیربکس سی وی تی ، باطریهای سلول سوختی و سیستم ایمنی کمک راننده از برنامه های موفق او بوده است .

13. میتسو هیتومی – مدیراجرایی مزدا واز مدیران بخش فنی

بواسطه حضور او در شرکت مزدا این کمپانی بروی تکنولوژی اسکای اکتیو ایکس سرمایه گذاری کرده و با توجه به کاهش مصرف سوخت و کاهش آلودگی که این سیستم دارد قراراست آنرا در سال 2019 بروی مزدا 3 سوار کند.

14. فرانز فن هولز هاوسن –سرطراح شرکت تسلا

او بعنوان طراح خودروهای تسلا توانست در محصول تسلا مدل ایکس درهای فالکون شکل که رو به بالا بازمی شوند را رویش پیاده سازی کرده و طراحی جذابی برای فضای داخلی تسلا درنظر بگیرد که از جمله یک نمایشگر وسط میان کنسول ازاین مورد بود. طراحی این ماشین بسیار مورد توجه قرارگرفته است .

15. اندی پالمر – مدیرعامل و مدیراجرایی استون مارتین

او درطی 7 سال حضورش در استون مارتین تغییرات مثبت بسیار خوبی را حاصل کرده است وتوانسته سود فروش شرکت را بالاببرد و مدلهای جدیدی از محصولاتی چون ونتیج ، ونکوییش و دو مدل لاگوندا درکنار ابرخودروی والکیه ری  و کراس اوور دی بی ایکس درکنار مدل الکتریکی رپید را دربرنامه ا=های تولید قراردهد.

16. دونالد واکر –مدیرعامل مگنا magna

کارخانه مگنا استیر دراتریش یکی ازکارخانجات بزرگ و معروف خودروسازی دردنیاست که درسال 2017 با مدیریت او حدود 3 هزارشغل ایجاد شد و هم اکنون 9 هزارکارمند این مجموعه داشته و می تواند سالیانه 200 هزاردستگاه ماشین تولید کند.این کارخانه بزودی مدلهای جدید جگوار ای پیس و آی پیس ، ب ام و سری 5 و نسل جدید ب ام و زد 4 ، تویوتا سوپرا و همچنین جی کلاس جدید را تولید خواهد کرد و این برنامه بزودی دردیگرکشورهای قاره اروپا ، چین و قاره امریکای شمالی از سوی مگنا و دونالد واکر توسعه داده خواهد شد.

17. اولا کاله نیوس – عضو هیئت مدیره مرسدس بنز و گروه تحقیقات و توسعه

مرسدس بنز درطی این سالها سرمایه گذاری بزرگی را روی طراحی و تولید پیشرانه های جدید کرده است. کاله نیوس که بعنوان مدیرگروه تحقیقاتی شناخته می شود و درسال 2017 بعنوان مدیرپروژه ابرخودروی project one نیز فعالیت می کرده  بدنبال ایجاد یک خودروی الکتریکی جدید هم هست.

18 . سرجیو مارکیونه – مدیرعامل فیات کرایسلر و فراری 

وی اززمان دراختیارگرفتن این پستها تاکنون توانسته به موفقیتهای خوبی از حیث فروش دست یابد و همچنین برنامه او برای بازنشستگی اش در سال 2019 مشخص نیست و از دراین مدت بیشترین زمان خود را برای برند فراری گذرانده است و تا سال 2021 که در فراری بعنوان مدیرعامل عمل می کند تصمیم دارد تا الفارومئو را برای بازارآمریکا نیز مبدل به برندی پرفروش کند.

19. کارلوس گون – مدیرعامل عامل و مدیراجرایی رنو و نیسان و میتسوبیشی

ورود او درشرکت رنو-نیسان بعنوان مدیرعامل فروش این برند رادرسطح جهانی بسیارافزایش داده و میتسوبیشی سومین شرکتی است که او درحال پیاده سازی این برنامه های موفق برای آن است.

20.دیترزچه – مدیرعامل و مدیراجرایی دایملر

حضور او درشرکت دایملر درطی این سالها برند بنز را با رشد و سود فروش مواجه کرده است ، اضافه شدن مدلهای جدید و همچنین چند مدل جدید شاسی بلند در کنار جی کلاس جدید و تولید ابرخودروهای الکتریکی و افزایش فعالییتهای شرکت ای ام جی و توجه بیشتر به برند اسمارت از برنامه های موفق او بوده است.

21 . لی شوفو – مدیراجرایی جیلی و ولوو

او که موسس جیلی محسوب می شود در سال 2010 شرکت ولوو را از فورد خرید.سپس شرکت lynk & co را تشکیل داد تا درخارج چین بتواند به موفقیت دست یابد.همچنین جیلی هم اکنون مالک شرکت تاکسی های لندن هم هست و درکناران 51 درصد سهام لوتوس و 49.8 درصد سهام پروتون را هم دارد.همچنین گفته می شود جیلی قصد سرمایه گذاری در شرکت terrafugia را دارد تا خودروهای پرنده بسازد.

22. پیتر شریر – مدیرعامل و مدیرطراحی گروه هیوندای

او سال 2017 را سالی پر کار درکنار شرکتهای هیوندای و کیا و محصولات جدید جنسیس داشته است و محصولاتی چون هیوندای kona ،کیا استینگر و جنسیس جی وی 80 کانسپت ازجمله این خودروها بودند.

23. رالف اسپت – مدیرعامل جاگوار لندروور

این شرکت با مدیریت او توانسته برطیف محصولاتش دربخش ماشینهای سواری و شاسی بلند اضافه کند.همچنین پرداختن جگوارلندروور به پروژه خودروهای الکتریکی وحضور در فرمولا الکتریکی از دیگر برنامه های موفق او بوده است.

24. پام فلچر – قائم مقام بخش خودروهای الکتریکی جنرال موتورز

او که ازخانمهای موفق صنعت خودرومحسوب می شود درپروژه های شورولت بولت و ولت نقش موثری داشته است و تا سال 2023 برنامه دارد که 20 خودروی الکتریکی از جنرال موتورز را وارد بازارکند.

25. اکیو تویودا – مدیرعامل تویوتا

زوم کردن بروی طراحی جدید برای تویوتا کمری ، عرضه تویوتا سوپرا جدید  و لکسس ال سی کوپه و افزایش تیراژ و فروش در بازاردنیا در طی این سالها مدیریت او سبب شده تا بر عیار و محبوبیت برند تویوتا افزوده شود.

26. ایو سان چونگ – قائم مقام هیوندای موتور

این مدیر47 ساله  که شرکت هیوندای را پدربزرش تاسیس کرد و خودش کارمدیریتی بروی کیا و هیوندای نیزمی کند، نقش خوبی و محوری بروی محصولات جدید جنسیس و بخش اسپورت شرکت با نام N Performance  هم داشته است . پدر 79 ساله او نیز ازمدیران موفق هیوندای می باشد.

27. توبیاس مورس – مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره مرسدس – ای ام جی 

سال 2017 بعنوان پنجاهمین سال تاسیس ای ام جی معرفی شد و او بعنوان مدیرعامل این مجموعه موفق به معرفی ابرخودروی خیابانی project 1 که موتورخودروی فرمول 1 رویش سواراست ، عرضه حدود 43 مدل ماشین ای ام جی دربازار ، افزایش تعداد اس یو وی های ای ام جی و تغییر فرم و استیل بدنه بیش از 40 محصول ای ام جی تا پایان این دهه را انجام داده و خواهد داد.

28. الخاندرو آگاگ – مدیرعامل هولدینگ فرمولا E

این تاجر اسپانیایی ابتدا حق پخش مسابقات فرمول یک را برای اسپانیا خرید و حالا مدیرهولدینگ فرمول الکتریکی است که با همیاری او تیمش خودروسازان متعددی درحال پیوستن به آن هستند و فرمول الکتریکی درحال رونق گرفتن است.

29. هاکان ساموئل سن – مدیرعامل گروه ولوو

درزمان مدیریت کنونی وی و در سال 2016 بود که شاسی بلند ایکس سی 90 از طرف مجله موتورترند بعنوان خودروی سال انتخاب شد و همچنین او و تیمش موفق به معرفی محصولاتی چون اس 90 ، وی 90 ، ایکس سی 60  و ایکس سی 40 شده اند.درادامه او گفته است که شرکت ولوو ازسال 2019 شروع به فروش ماشینهای تمام الکتریکی و هیبریدی خواهد کرد . بخش دیگری از شرکت ولوو با نام " پول استا ر" هم دراین پروژه فعال است و این شرکت کارخانه ای درکارولینای شمالی ساخته است که اماده تولید محصولاتی چون اس 60 و ایکس سی 90 است .

30. گری مک گوورن – مدیریت خلاقیت لندروور

طراحیهای او روی محصولات جدید لندروور مثل " ولار " برای خیلی از علاقمندان به خودرو و اهالی صنعت جذاب و جالب بوده و اززمان رونمایی این خودرو نظرهای مثبت فراوانی را به سمت خود جلب کرده است. او و تیمش روی لندروور دیسکاوری و خانواده دیفندر نیز فعالییت کرده ومی کنند و طرحی نواورانه برایش عرضه کرده اند.

31. روبرتو فدلی – مدیر تولید و گسترش آلفارومئو و مازراتی

او و تیمش بروی مهندسی و بخش فنی 3 محصول مهم شرکت ازجمله آلفارومئو جیولیا ،الفارومئو استلویو و مازراتی لوانته کارکرده اند و به موفقیت بزرگی دست پیداکرده اند.

در بین این لیست حدود 31 نفر معرفی شدند که قطعا افراد بیشتری در طول سال 2017 تاکنون درصنعت خودروسازی تلاش کرده اند و اما خوب این افراد از سوی کارشناسان با رای گیری و از سوی مجله موتورترند انتخاب شده اند. دراین حال مجله موتورترند مدیر چهره سال را نیز انتخاب کرده است که ایشان  خانم :
  ماری بارا  مدیرعامل و رئیس جنرال موتورز هستند . او و تیمش برنامه دارند تا سال 2023 حدود بیست خودروی جدید الکتریکی به دنیا معرفی کنند، دیگر برنامه کار و معرفی خودروهای خودران هستند ،همچنین برنامه های ایشان برای فروش مناسب تربرندهای واکسال و اوپل خوب بوده است 

برچسب ها برچسب ها:  مسیح فرزانه  ،  جی فاکتور  ،  مجله ماشین  ،  مدیران خودرویی  ،  موتورترند  ،  خودروسازی  ،  فولکس واگن  ،  ولوو  ،  مرسدس بنز  ،  ب ام و  ،  سئات  ،  بوگاتی  ،  پورشه  ،  رنو  ،  سیتروئن  ،  پژو  ،  الفارومئو  ،  فراری  ،  مزراتی  ،  لامبورگینی  ،  masih farzaneh  ،  gfactor  ،  lamborghini  ،  vw  ،  renault  ،  volvo  ،  mercedes-benz  ،  bmw  ،  porsche  ،  bugatti  ،  bentley  ،  skoda  ،  aston martin  ،  jaguar  ،  landrover  ،  chrysler  ،  fiat  ،  subaru  ،  jeep  ،  honda  ،  toyota  ،  mitsubishi  ،  magna  ،  mercedes-benz  ،  daimler  ،  nissan  ،  ford  ،  hyundai  ،  kia  ،  honda

چاپ

نظرات

 

loading...

آخرین مقالاتآرشیو مقالات