سوله ارزشمند دیگری از خودروهای کلاسیک یافت شد


چندی پیش بود که یکی از نظریان تخصصی اروپایی درزمینه خودروهای کلاسیک مطلبی با عنوان " گنج مخفی در مزرعهhidden treasure on the farm " منتشر نمود که درخصوص پیدا شدن یک سوله دیگر از خودروهای کلاسیک در

سوله ارزشمند دیگری از خودروهای کلاسیک یافت شد

نوشته :مسیح فرزانه
چاپ شده درمجله ماشین
چندی پیش بود که یکی از نظریان تخصصی اروپایی درزمینه خودروهای کلاسیک مطلبی با عنوان " گنج مخفی در مزرعهhidden treasure on the farm  " منتشر نمود که درخصوص پیدا شدن یک سوله دیگر از خودروهای کلاسیک در انگلستان بود.داستان اینگونه بود که آقای " مایکل ور " که درخصوص خودروهای کلاسیک دربریتانیا مطلب نوشته و تحقیقات می کند درحال نوشتن داستان بازسازی یک خودروی ارزشمند کلاسیک بود و روزی که از خانه اش بیرون زده و درحال قدم زدن درمزارع اطراف آن بوده یک سوله نظرش را به خود جلب می کند به سمت آن رفته درراه باز کرده و با تعدادی از خودرهای کلاسیک برمی خورد. داستان این بوده که مالک این خودروها هم اکنون مردی 80 ساله است که " مایکل " به سراغ دو پسر وی رفته و یکی ازآنها با او همراه شده تا ماجرا را برایش بازگو کند. پسراین خانواده که علاقه ای به معرفی شدن و بازگو شدن اسمشان نداشتند می گوید که آنها چون مشکلی از نظر فضای پارک نداشته و این سوله را مدتها استفاده نمی کردند به همین دلیل تمامی ماشینهایشان را اینجا کنار هم پارک کردند. وی گفته بود که این ماشینها از دهه 80 میلادی تاکنون اینجا پارک بوده و از جایشان تکان نخورده اند و خانواده هم تصمیمی برای فروششان نداشته است.
یکی از خودروهای جذاب این مجموعه یک دستگاه جگوار E تایپ 2+2  مدل 1976 است که دردهه 70 میلادی پدر آنرا برای مادر خانواده می خرد.البته متاسفانه او جگوار را اوراق و خراب کرده و درگوشه ای از سوله رهایش می کند.سپس پدر دردهه 80 این ماشین رای برای پسرکوچکش تعمیرکرده تا بتواند با آن براند و سپس او برای تولد 21 سالگی برادرش E تایپ را به وی هدیه می دهد، او نیز برای سالهایی از این ماشین استفاده  کرده و سپس ازآنزمان تاکنون آنرا درسوله پارک می کند. یکی دیگر از خودروهای این مجموعه و متعلق به پدر " تریومف TR4A " است که دردهه 60 میلادی وی برای رفتن سرکارش ازآن استفاده می کند و سپس بعد از اینکه یکی از پسرها گواهینامه رانندگی اش را می گیرد این برای قرارگرفتن زیرپایش به او سپرده می شود، وی نیز از سال 1984 به بعد دیگر از تریومف استفاده نمی کند.
ازدیگر خودروهای این مجموعه " تریومف TR6 و TR3 است که به گفته یکی از پسرها هر دو خودرو بصوت روزانه از طرف پدرشان مورد استفاده قرارمی گرفته.البته ماشینهای کلاسیک ارزشمند دیگری هم دراین مکان قرارداشتند که بدلیل مدل پارک کردن و عملا شلوغ بودن سوله امکان دسترسی به آنها وجود نداشت. اما نمونه هایی چون singer vogue ، تریومف TR5  ، تریومف GT6 دراین کلکسیون زیرخاکی دیده می شوند. یکی از برادرها می گوید پدردر سالهای پیش علاقه فراوانی به بازسازی این ماشینها داشت و هم اکنون نیز اگر شرایط مساعد باشد اون دوست دارد اینکار را پیگیری کند.یکی از ماشینها که او قصد نوسازی اش را داشت یک تریومفTR4 سفید است که کارهای رنگ آن نیز انجام شد ، اما بقیه کارهای پروژه از طرف پدر پیگیری نشد. یکی از سورپرایزهای این مجموعه نیز که بسیار جلب نظر می کرد یک دستگاه بنتلی S3 سفید رنگ است که به گفته یکی از پسرها در سال 1984 توسط پدراز جزیره canvey خریداری شد.البته مالک قبلی کمی کم توجهی کرده بود و جلوپنجره بزرگ این ماشین را با جلوپنجره رولزرویس عوض کرده بودو به اصالت ماشین صدمه زده بود، البته این ماشین را تا دهه 90 ما بارها برای مراسم عروسی و شادمانی استفاده کردیم. درهرحال شاید برای خیلیها این سئوال پیش بیاید که قیمت این ماشینهابرای فروش چند است ؟ که پسران خانواده می گویند این ماشینهای فروشی نیستند و پدرتصمیمی برای این کار ندارد.

توضیح تصاویر

1.دراین تصویر خودروی کلاسیک singer vogue در سمت چپ قرار دارد.درکنارآن تریومف TR5، ام جی GT6 و یک تریومف TR4 سفید دیده می شود.تمامی خودروهای موجود دراین تصویر برای دهه ها بدون هیچ حرکتی دراین سوله دریک مزرعه بوده اند.

2.یک دستگاه خودروی اسپورت انگلیسی تریومف TR6 که درشرایط مناسبی نیز نگهداری نشده است مبدل به وسیله ای برای جمع کردن لوازم یدکی سایرماشینها شده است.

3.درکناراین جعبه لوازم یدکی یک دستگاه تریومف TR4 قرمز وجود دارد که در شرایط خوب و مناسبی به سرمی برد و کافی است یک دست به سرورویش کشیده شود.

4.بین همه این ماشینها یکی از ارزشمندترین جاگوارهای تاریخ یعنی E تایپ با موتور 4.2 لیتری وجود دارد که طبق مدارک واسناد از دهه 80 میلادی تاکنون از جایش تکان داده نشده.

5.دراین تصویر هم یک تریومف دیده می شود 

6.اشتباه نکنید! این رولزرویس نیست. این یک بنتلی S3 با جلوپنجره رولزرویس است که به قول معروف به آن خورانده شده

برچسب ها برچسب ها:  masih farzaneh  ،  gfactor  ،  hidden treasure on the farm  ،  classic car  ،  barn find  ،  vintage car  ،  bentley  ،  jaguar e-type  ،  triumph TR6  ،  TR4  ،  TR5  ،  autoexpress  ،  autocar  ،  car  ،  topgear  ،  classic & sportcars  ،  مسیح فرزانه  ،  جی فاکتور  ،  مجله ماشین  ،  خودروهای کلاسیک  ،  خودروهای کلکسیونی  ،  خودروهای زیرخاکی  ،  ماشینهای قدیمی  ،  خودروهای ارزشمند  ،  بنتلی  ،  جاگوار  ،  تریومف  ،  رولزرویس

چاپ

نظرات

 

loading...

آخرین مقالاتآرشیو مقالات