پرفروش ترین و کم فروش ترین ماشینهای دنیا کدام هستند؟


بازارخودرودرهمه جای جهان رقابتی است و اینکه درکجای دنیا چه ماشینهایی چند دستگاه می فروشند خیلی مهم است .دراین مطلب سری می زنیم به 4 گوشه دنیا و مختصر و مفید می گوییم

پرفروش ترین و کم فروش ترین ماشینهای دنیا کدام هستند؟

نوشته : مسیح فرزانه
عکس:علی رزوان 
چاپ شده درمجله ماشین
بازارخودرودرهمه جای جهان رقابتی است و اینکه درکجای دنیا چه ماشینهایی چند دستگاه می فروشند خیلی مهم است .دراین مطلب سری می زنیم به 4 گوشه دنیا و مختصر و مفید می گوییم کدام ماشینها در کجای دنیا در سال 2016 پرفروش و محبوبند و کدام برعکس.

•برزیل
دراین کشور آمریکای جنوبی بنده اصلی تویوتای هایلوکس با 3 درصد افزایش رشد بوده و اما بیشترین فروش یک خودرو با نزدیک به 821 هزار دستگاه شورولت اونیکس است که در کلاس خودروی کوچک بازار شناخته می شود.

•ایالات متحده
بهترین آمار فروش در این بازار با حدود 821 هزار دستگاه از آن وانت بار فورد F-150 است . اما در نگاه آمار برنده این بازار در سال 2016 دوج ram با  11 درصد رشد فروش و بازنده بازارکرایسلر با منفی 27 درصد افت فروش است.

•انگلستان
یک خودروی 2.7 متری یعنی فورد فیستا با فروش بیش از 120 هزار دستگاه خودرو در سال 2016 آمار پرفروش ترین ماشین بازار انگلیس را از آن خود کرد.اما بصورت کلی برنده این بازار در سال گذشته برند جگوار با 45 درصد رشد فروش و رنو تویینگو با افت منفی 41 درصد بازنده آن است.

•آلمان
دراین کشور صنعتی وپیشرو در صنعت خودروسازی فولکس واگن گلف با نزدیک به فروش 271 هزاردستگاه بهترین فروش را داشته. اما بصورت کلی شرکت برنده بازار بنتلی با 73 درصد رشد فروش و نکته جالب اینکه فولکس واگن با منفی  4درصد بازنده این بازار در سال 2016 بوده است.

•ایتالیا
دراین کشور اهل هنر که طراحان بزرگی را به دنیای خودرو معرفی کرده است فیات پاندا در سال پیش بیشترین فروش را با آمار147 هزار دستگاه داشته است. درکنار این بیشتر رشد فروش با 25 درصد برای رنو  و نیسان با افت فروش منفی 4 بازنده آن بوده است .

•روسیه
در طی 40 سال گذشته برند لادا همیشه درکشور روسیه پرفروش بوده اما در سال 2016 این رویه کمی تغییر کرد و بازار به سمتی رفت که لادا با منفی 1 درصد توانست عنوان موفق ترین شرکت خودروسازی بازار روسیه را ازآن خود کند و نیسان با منفی 23 درصد شرکت موفق نبود. اما پرفروش ترین خودرو هیوندای سولاریس با آمار حدود 91 هزار دستگاه در طول یک سال بوده است.

•چین
در بازار چین در طول سال 2016 گفته می شود حدود 28 میلیون دستگاه خودرو فروخته شده است و آمارپرفروش ترین خودرو با650 هزار دستگاه ماشین " وولینگ هونگوانگ " و در مقام دوم با 580 هزار دستگاه در سال، شاسی بلند " هاوال H6 " از شرکت " گریت وال " است.بیشترین افت بازار هم با منفی 14 درصد برای پژو بوده است.

•هندوستان
برنده این بازار شرکت رنو بوده که با واردات کوئید به هندوستان  و رشد 148 درصدی توانست در طول یک سال  حدود 132 هزار دستگاه از این ماشین را بفروشد. اما از دید تک خودرویی " ماروتی  سوزوکی آلتو " با 245 هزار دستگاه پرفروش ترین خودروی بازار هند در سال گذشته بوده و بیشترین افت فروش  با منفی 23 درصد ازآن هوندا شده است.

•ژاپن
با گفتن نام ژاپن ناخودآگاه اسم برند تویوتا یادمان می افتد و موفقیت مدلهای کمری و کرولا و لندکروزر درسطح بین المللی . اما جالب است که پرفروش ترین خودروی این کشور در سال 2016 تویوتای پریوس هیبریدی با 248 هزار دستگاه است. اما نکته جالب تر دراین بازار که البته خیلی خودروهای کوچک را می پسندد این بوده که در سال 2016 شرکت مینی با 16 درصد رشد فروش برنده این بازار بوده و برند وطنی ژاپنی میتسوبیشی دچارافت منفی 18 درصدی گشت و بعنوان بازنده بازار در سال 2016 معرفی شده است.
با نگاهی اجمالی به این آمار درمیابیم دربیشتر کشوریا بهتر است بگوییم در عموم قاره های دنیا خودروهای کوچک و هاچبک خانوادگی از رشد فروش و آمار فروش بالایی برخوردار بوده است و این به نوعی نشانگر آن است که مصرف سوخت  و فضای پارک کوچک از شاخصه های مهم برای بسیاری از مصرف کنندگان برشمرده می شود.

    

برچسب ها برچسب ها:  مسیح فرزانه  ،  مجله ماشین  ،  جی فاکتور  ،  تویوتاهایلوکس  ،  پرفروش ترین خودرو  ،  کم فروش ترین خودرو  ،  خریدماشین  ،  فروش ماشین  ،  تویوتا هایلوکس  ،  وانت فورد  ،  فورد فیستا  ،  رنو  ،  فولکس واگن گلف  ،  فیات پاندا  ،  لادا  ،  هیوندای سولاریس  ،  گریت وال  ،  هاوال  ،  ماروتی  ،  سوزوکی  ،  بزریل  ،  المان  ،  ایتالیا  ،  امریکا  ،  روسیه  ،  هندوستان  ،  چین  ،  انگلستان  ،  تویوتاکمری  ،  تویوتاکرولا  ،  تویوتا یاریس  ،  لندکروزر  ،  میتسوبیشی  ،  masih farzaneh  ،  gfactor  ،  toyota yaris  ،  toyota camry  ،  toyota corola  ،  golf  ،  renault twingo  ،  megan  ،  hyundai solaris  ،  great wall  ،  haval h6  ،  suzuki  ،  mitsubishi  ،  fia panda  ،  car leasing  ،  india  ،  lada  ،  russia  ،  japan  ،  germany  ،  united kingdom  ،  united state  ،  brazil  ،  toyota hilux

چاپ

نظرات

 

loading...

آخرین مقالاتآرشیو مقالات