آشنایی با تاریخچه سوویچ ماشین


اولین کیلیدی که برای استارت ماشین بصورت چرخشی ساخته شد درقرن بیستم بود و سوییچ درمکان استارت قرارمی گرفت وفشار داده می شد و سپس می چرخید و ماشین روشن می شد.درسال 1949 نیز...

آشنایی با تاریخچه سوویچ ماشین

نوشته :مسیح فرزانه
چاپ شده درمجله ماشین

•کرایسلر 1949
اولین کیلیدی که برای استارت ماشین بصورت چرخشی ساخته شد درقرن بیستم بود و سوییچ درمکان استارت قرارمی گرفت وفشار داده می شد و سپس می چرخید و ماشین روشن می شد.درسال 1949 نیزکرایسلر کلیدهای جدیدی را طراحی نمود که با چرخش کلید در مغزی استارت روشن می شد.

•فورد 1965
فورد دارای دو کلید بود که کنارهم قرارمی گیرند که بسیاری خودروهای مدرن نیزداشتند.البته برخی خودروها کلید تکی هم داشتند و به سمت مخالف همیشگی دیگر کلیدها می چرخیدند.

•شورولت کووروت 1986
برای اینکه سرقت این ماشین سخت شود ، شرکت سازنده ازنوعی مقاوم برقی درکلید استفاده نمود که توسط ان ماشین استارت بخورد .این ماشین مجهز به سیستم ضدسرقت جنرال موتورز بود که دردهه 90 روی این ماشینها استفاده می شده.

•کادیلاک الانته 1987
ماشین AMC رنو مدل 83 که به رنو alliance هم معروف است دارای یک ریموت ورودی بود که در را بازوبسته می کرد و کادیلاک الانته  مدل 1987 نیز همچنین ریموتی دارد که روی ان کلید قرارگرفته و می توان دررا بازوبسته کرد.مدل دهه 90 این ماشین ریموتش تغییرکرد.

•جاگوار 1990
این مدل کلیدجاگوارشکل خاصی برای خودش دارد و دردهه1990 بروی ماشینهای جاگواراستفاده میشده است که روی مدلهای مختلفی ازفورد هم این استفاده راداشت.بین 2010 تا 2013 هم چنین مدل کلیدی البته با دکمه های بازوبسته شدن روی فورد ترانزیت برده شد.

•لکسس ال اس 400 مدل 1990
این یکی ازمدلهای ساده کلید ماشینهای لکسس است که یک چیپ یا کیت کوچک ایمنی –حفاظتی برای جلوگیری ازسرقت نیزداخلش قراردارد.همچنین ساختن ان کارسختی است.

•مرسدس بنز اس ال 1990
سوییچ این ماشین دررویش یک دکمه وجود دارد که بافشردن ان سوییچ ازجایش بیرون می اید،درمدلهای جدید فولکس واگن ازاین مدل کلید نیزاستفاده شده است.

•شورولت کوروت مدل 1993
این ریموت جنرال موتوردارای دو کلید بازوبسته شده دربصورت خودکاراست که البته ریموت را باید نزدیک ماشین نگه داشت ولی خوب این ریموت برای روشن شدن ماشین ساخته نشده.

•مرسدس بنز مدل 2003
این مدل سوویچ برای بنزهای مدل 2003 ساخته شده و شبیه کارتهای اعتباری و مستطیل شکل است.بعد ازاین هم بنز ازریموتهایی عضلانی تری استفاده کرد.شرکت لکسس هم ازسال2004 ریموتی شبیه به این تولید که مثل کارت هوشمنداست.

•شورولت مالیبو مدل 2004
این ریموت جنرال موتوراولین با در بازار لوازم یدکی موجودبود.البته جی ام اولین ماشین سازی است که این تکنولوژی رامستقیم ازکارخانه پیشنهادداد که روی ان دکمه هایی برای صدای بوق وبازوبسته کردن درها و صندوق عقب وجود دارد.

•ب ام و 2016
این ریموت مدرن ب ام و روی سری 7 وجود دارد و شکلش شبیه تلفن همراه است.توسط این ریموت میتوان ازفاصله هزارپایی می توان درها رابازوبسته کرد وسیستم تهویه مطبوع را کنترل کرد و صندوق عقب رابازکرد.ازطریق ریموتی که صفحه نمایشگردارد هم میتوان ماشین رابدون حضور راننده پارک کرد.روی نمایشگراین کلید اطلاعاتی مثل کدام چراغها روشن است یا اینکه کدام در قفله یا اینکه مقدارسوخت ماشین چقدراست ویا اینکه زمان سرویس بعدی ماشین چقدراست نشان داده میشود.برای شارژکردن این ریموت میتوان ازیک یو اس بی کوچک یا مکان شارژ بدون سیم درمکان قرارگیری جای دست استفاده کرد.

•تسلا مدل 2018
تسلا ازنرم افزاری استفاده کرده که روی موبایل نصب میشود و برای اتصال به ماشین ازسیستم بلوتوث استفاده میکند وبعنوان ریموت کنترل ماشین می باشد.

برچسب ها برچسب ها:  مسیح فرزانه  ،  جی فاکتور  ،  مجله ماشین  ،  کرایسلر  ،  فورد  ،  کادیلاک  ،  شورولت  ،  جاگوار  ،  مرسدس بنز  ،  ب ام و  ،  تسلا  ،  سوییچ ماشین  ،  ریموت ماشین  ،  masih farzaneh  ،  gfactor  ،  machine magazine  ،  cheverolet  ،  tesla  ،  bmw  ،  mercedes-benz

چاپ

نظرات

 

loading...

آخرین مقالاتآرشیو مقالات